O mnie

O sobie samym

cropped-logo-rysunki-z-macki-1-5.png

Witam serdecznie 🙂

Nazywam się Maciej Mackiewicz, urodziłem się i mieszkam w Gołdapi.

Rysunkiem zajmuje się hobbistycznie. Satyra rysunkowa jest moją jedną z wielu pasji. Początki rysowania sięgają czasów studiów w Olsztynie, gdzie udzielałem się w gazetce politologicznej „ORGAN”. Tam rysowałem satyrę polityczno-społeczną  do artykułów przeważnie studentów. Moje rysowanie nie miało charakteru ciągłego, ponieważ po studiach miałem przerwę. Od 2015 roku  zacząłem ponownie rysować oraz w 2016 roku  stworzyłem stronę „Rysunki z MACKI” na facebooku. Tam publikuję swoje rysunki satyryczne. W/w strona to swoisty blog z moją twórczością. Niejednokrotnie moje prace zostały zauważone na różnych konkursach:

-Pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą grafikę wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w 2001 r. -Pierwsze miejsce w „Pierwszym ogólnopolskim konkursie rysunkowym – humor w SG” – 2015r.-Drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepszy graficzny komentarz rolniczej rzeczywistości 2016 r. 

-Pierwsze miejsce w konkursie „Cztery pory karykatury, rysunki roku 2017” Muzeum Karykatury w Warszawie w kategorii „Humor i żart”.
-Drugie miejsce w finałowym rocznym konkursie „Cztery Pory Karykatury. Rysunki Roku 2017/2018” w kategorii „Humor i żart”.

Poza rysowaniem moją wielką pasją jest muzyka. Jestem multiinstrumentalistą i  gram na różnych instrumentach. Jednak najbliżej mi do perkusji. Można mnie znaleźć na YT pod pseudonimem „Jurmanjul”.  Poza tym nagrywam i aranżuje swoje projekty muzyczne od muzyki rap po muzykę metalową. Grałem w wielu zespołach oraz projektach muzycznych m.in. jak: Whiskey River, Jack Ed Ted and Fred, Steeler, Toguslav Brandt, Ujadals, Tidal, Ewa Skieś & Magiel Band, Dziewczyna z Peru,  Caravaggio, Gold-UP Acoustic, Kokocha Trio, BaR Rock Project, Vinyl oraz wiele innych, których nie sposób wymienić.

Ukończyłem Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz WSPol w Szczytnie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s